Главная Белгород-Днестровский Відкритий лист до Президента України

Відкритий лист до Президента України

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

«Національне бюро з розслідувань злочинів, протидії та запобіганню корупції в органах державної влади, верховенства права та захисту основоположних прав громадян»

65042, м. Одеса, вул. Перший провулок 8 Березня будинок № 5,

тел.: 067-486-22-16,   код: 40187691

 

Вих. № 0310                                                                           «11 »   березня  2019р.

 

Президенту України

Порошенко П. О.

01220, м. Київ

вул. Шовковична 12

 

Відкритий лист до Президента України !

Шановний  пане Президенте !

 

У черговий раз звертаємося до, ВАС, з метою поновлення принципів верховенства права, закріплених та гарантованих ст. 8, 19 Основного закону України, припинення протиправної діяльності голови Держрибагентства України Я. Бєлова та членів його ОЗГ щодо здійснення ним Державної зради в інтересах держави агресора, припинення сприянню розвідувальній діяльності та незаконного надання права на науковий вилов живих водних біоресурсів в Українській частині Азовського моря, що надає можливості ворожим ДРГ, безперешкодно, здійснювати розвідку та планування інших спецоперацій проти України уздовж узбережжя України, цілодобово без будь – яких обмежень.

Грубі та систематичні порушення, зловживання владою. незаконне збагачення розробка та втілення корупційних схем направлених на отримання неправомірної вигоди у великих розмірах, що привели до катастрофічних наслідків, а саме знищення живих водних біоресурсів України, ось невеликий перелік злочинів, що за два роки свого правління здійснений Головою Держрибагентства Я. Бєловим.

Окрім кримінальних злочинів даною посадовою особою. Центрального органу Державної влади багаторазово та цілеспрямовано порушено Закон України «Про державну службу», присяги держслужбовця та Закон України «Про запобігання корупції».

Система органів рибоохорони (Рибоохоронний патруль), що існує, фактично не здатна виконувати покладені на неї функції та є одним із основних джерел корупції в рибній галузі очолюваної безпосередньо Я. Бєловим.

http://bespredelu-net.in.ua/oborotni-unichtozhayut-rybodobyvayushhuyu-otrasl-ukrainy/#sthash.CO23XFTw.dpbs

http://bespredelu-net.in.ua/oborotni-v-pogonax-nastupayut/#sthash.wPlHTc73.dpbs

Я. Бєлова неодноразово безпосередньо та через засоби масової інформації було повідомлено про вчинення його підлеглими – начальником Управління Держрибагентства в Запорізькій області Чайкою Д.В.; начальником Управління Держрибагентства в Одеській області А. Авласенком; керівником управління Держрибагентства у м. Києві та Київський області Мухіним В.М.  – корупційних правопорушень, зловживань владою, відомості про низку брудних схем, а саме організації вилову живих рибних водних ресурсів у зоні відчуження, організації вилову цінних та Червонокнижних порід риби біля Кінгбурзської коси, а також біля о. Зміїний, про що неодноразово повідомлялось як письмово так й у багатьох засобах масової інформації та інтерент-виданнях.

З метою відведення від себе підозри у зловживаннях владою та вчиненні цілої низки злочинів, Я. Бєловим був звільнений скандально відомий перший заступник Держрибагентсва України В. Фалєй та начальник Рибного патруля Одеської області С. Юрчук.

Однак, відомий корупціонер та майстер корупційних схем з браконьєрського знищення цінних та особо цінних порід риби, а також червоно книжних осетрових, з метою отримання неправомірної вигоди з браконьєрів Є. Камінський, який разом із своїми підопічними тероризує рибалок Чорного моря, й досі обіймає посаду начальника морського патруля.

Створенню злочинних схем та вимаганню він навчився ще на попередньому місці роботи у правоохоронних органах.

Особисто Є. Камінський контролює незаконний вилов, а по факту знищення рибних запасів камбали калкан, осетрових, рапани, оселедця в територіальних водах Чорного моря, на території Півдня України, в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

Так за незаконний вилов камбали калкан кожен човен платить начальнику Морського рибного патрулю три тисячі доларів США, в місяць.

Біля сотні мільйонів гривень, що місяця збирають його підлеглі, більша часка залишається Є. Камінському, решта направляється Я. Бєлову.

Не відстає від нього й начальник Запорізького рибного патруля. Д. Чайка, так, спеціалізованим інформаційним агентством «Антикор Запорожье» опубліковано статті «Коррупционные сети Дмитрия Чайки» (http://antikor.zp.ua/main-news/2017/10/10/15816-korruptsionnye-seti-dmitriya-chajki/); «Чайка – птица жадная!» (http://antikor.zp.ua/main-news/2017/11/03/16290-chajka-ptitsa-zhadnaya/), «Чиновник рыбагентства основал бизнес с «душком» (http://antikor.zp.ua/main-news/2017/11/06/16334-chinovnik-rybagenstva-osnoval-biznes-s-dushkom/), «Чайке подрезали крылья» (http://antikor.zp.ua/main-news/2017/11/07/16357-chajke-podrezali-krylya/), (http://politica.com.ua/kak-plemyannik-zaporozhskogo-gubernatora-brylya-dmitrij-chajka-rvetsya-k-vlasti-cherez-svoego-dyadyu/), інформаційному порталі «Акцент», у незалежній інтернет-газету «Берданка».

Наша громадська організація, неодноразово звертались до усіх, існуючих на Україні, компетентних органів, але з незрозумілих підстав, усі посадові особи, не зважаючи на кількість та тяжкість скоєних ними злочинів, вони й досі обіймають займані посади та продовжують свою злочинну діяльність, у тому числі й передбачену ст. 111 КК України.

Відомості що містяться у інтернет виданні Беспредел – нет, свідчать про вчинення Державної зради головою Держрибагентства України Я. Бєловим та його підлеглими.

Так, з 23 по 25 жовтня 2018 року, за кілька тижнів, до озброєного конфлікту у Керченській затоці, у наслідок чого були атаковані та полонені три Українських кораблі та усі члени екіпажів, кілька військових отримали тілесні ушкодження, у Києві відбулося засідання Російсько – Української комісії з рибальства в Азовському морі.

Даний захід був організований керівником Держрибагентства України Я. Бєловим.

Очолював Українську делегацію – Вадим Литвиненко, заступник та права рука Я. Бєлова

Тесть В. Литвиненка також, як й тесть Я. Бєлова працював у КДБ та й досі має тісні зв’язки із спецслужбами країни агресора, сам В. Литвиненко має тісні зв’язки із спецслужбами, так у часи правління Януковича, під час затримання корупціонера В. Литвиненка, у його робочому кабінеті було вилучено майже 2 мільйони доларів США, самому В. Литвиненку вдалося вистрибнути у вікно та втекти від співробітників правоохоронних органів.

Пізніше, конфлікт зам’яли, колишні колеги В. Литвиненка повідомили, що особисто Янукович телефонував та вирішував питання закриття кримінальної справи відкритої відносно хабарника В. Литвиненка.

З тих часів минуло багато часу, однак В. Литвиненко й досі займається вимаганням та хабарництвом та увесь час працює на керівних посадах у Держрибагентстві України. яке повинно займатись охороною живих водних біоресурсів, а на справді займається організацією корупційних схем та здирництвом з рибалок та підприємств рибної галузі, а останнього часу й підривною та розвідувальною діяльністю на користь держави агресорки.

Українські ЗМІ анонсували проведення міжнародної зустрічі по урегулюванню рибальства в акваторії Азовського моря, як візит людей Путіна, під виглядом науковців, розвідувальні спец служби Росії, здійснюють спеціальні заходи по отриманню інформації про воєнні об’єкти України, ще й за нашого юридичного дозволу.

Тесть В. Литвиненка – С. Воропаєв, на даний час є підприємцем, має ресторани та займається рибним промислом на анексованій частині Криму йому належить «Південна  морська кампанія», тобто під виглядом рибальства, яке приносить чи малі прибутки, данні особи займаються розвідувальною діяльністю, на окупованих територіях  на користь Росії.

Понад усе, офіційно  тесть  В. Литвиненка займається поставками рибної продукції в окуповані Луганськ та Донецьк, що надає можливості займатись розвідувальною діяльністю, на окупованих територіях.

У відповідності, до діючих рішень РНБО та постанови Президента України, № 320/2018 щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, Чорному та Азовському морях і Керченській затоці, попри вимоги Президента, про розірвання всіх угод з агресором керівництвом Держрибагентства було організовано та проведено, без отримання дозволу та погодження зі спецслужбами України,  захід щодо погодження спільних дій з використання вод біля захопленого Криму, з країною агресором, яка заблокувала Україні доступ до Чорного та Азовського моря, унеможливило судноплавство та рибальство у них.

Головою Російської делегації був І. Рулев, який неодноразово відвідував анексований Крим.

Про данні факти повідомив глава Меджлісу кримсько – татарського народу, народний депутат ВРУ Р. Чубаров.

Він вимагав припинити спілкування із представниками країни агресора, замість цього Я. Бєлов зробив невеличку перерву та продовжив втілювати  у життя свої злочинні плани.

Постійний представник Президента України в АРК Б. Бабкин також вимагав негайного припинення роботи Російсько – Української комісії, однак всупереч цьому керівник Держрибагентства Я. Бєлов, зловживаючи владою та службовим становищем, попри інтересів Держави , не вжив відповідних заходів та продовжив роботу комісії, чим здійснив цілої низки протиправних дій тощо.

На прикінці лютого 2019 року, на телеканалі UA з’явилося інтерв’ю голови Держрибагентства України Я. Бєлова щодо проблематики здійснення промислового вилову риби в Азовському морі.

Відразу після цього, 01.03.2019 року, на Ютюбі, (https://www.youtube.com/watch?v=f1S_Xb-qYKI&feature=youtu.be), з’явився розгромний виступ, доктора юридичних наук, професора Б. Бабина, на тему протоколу про розподіл квот вилову риби в Азовському морі між Україною та РФ.

Досвідчений науковець, вщент розкритикував політику Держрибагентства України та визначив проблемні питання, а також зазначив, що дії керівництва Держрибагентства є здача інтересів України та державною зрадою.

Ще кілька розгромних публікацій Б. Бабіна, « було опубліковано в Ютюбі

(https://www.youtube.com/watch?v=f1S_Xb-qYKI&feature=youtu.be) та інтернет ресурсі ЛИГА.НЕТ  Азовские “истерические воды”, или Как Украину на тюльку разменяли, (https://www.liga.net/politics/opinion/azovskie-isteriki-ili-kak-ukrainu-na-tyulku-razmenyali), а також у інтернет виданні Цензор нет, (https://censor.net.ua/blogs/3111210/azovska_riba_ta_slujbova_nedbalst) під назвою Азовська риба та службова недбалість».

Ще один репортаж, з проблематики промислового вилову риби в Азовському морі у 2019 році, під назвою «Морская болезнь» України, був розміщений в інтернет мережі Лига нет (https://www.liga.net/politics/opinion/morskaya-bolezn-ukrainy-hronicheskiy-absurd-na-fone-vtorjeniya).

З приводу, вчинення Державної зради, керівництвом Держрибагентстваам України, за повідомленням, нашої громадської організації, у січні 2019 року, ГПУ до ЄРДР були внесені відомості, за фактом вчинення керівництвом Держрибагентства України, злочину передбаченого ст. 111 КК України.

З моменту початку досудового розслідування, тяжкого злочину, минуло майже два місяці, однак жодного повідомлення про підозру нікому не вручено, жодних слідчих дій не здійснено, злочинців, не тільки не притягнули до кримінальної відповідальності,  а й не застосували відносно них запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою, та й досі не відсторонили від керівництва одним із правоохоронних органів України, на час проведення досудового розслідування тощо.

Відомості про зазначені злочини та ще велику кількість протиправних дій, скоєних високо посадовцями Держрибагентства України, містяться на сайті (http://bespredelu-net.in.ua/kerivnictvo-derzhribagentstva-ukra%D1%97ni-obvinuvachuyut-u-zajnyatti-rozviduvalnoyu-diyalnistyu-na-teritori%D1%97-ukra%D1%97ni/#sthash.Mnvw5TK8.gdvqEPP0.dpbs).

Я. Бєлов використовуючи корупційні зв’язки, у АП, СБУ, ГПУ, КМУ, МВС та інших правоохоронних органах уникає від притягнення до кримінальної відповідальності, а кримінальні справи що розпочато ще рік тому, взагалі не розслідуються, а велика частка їх вже давно закрита.

Вимагаємо негайно провести перевірку щодо фактів викладених в статтях (http://bespredelu-net.in.ua/zradniki-derzhavi-iz-derzhribagentstva ukra%D1%97ni/?fbclid=IwAR32hqcEwJ726YRPc9qDmgiZioYv4ZA2FqJsngm4er3EwHpHWQ0bW0SCWBo#sthash.z27L4Knb.9itZesQB.dpbs) та (http://bespredelu-net.in.ua/kerivnictvo-derzhribagentstva-ukra%D1%97ni-znishhilo-zhivi-vodni-bioresursi, ukra%D1%97ni/?fbclid=IwAR0VR7cI4OeeN2x-M2upfFZm5DgsgCXX2p2WQZh3LuyiaXTHDXVLyXiQgFY#sthash.dg51rxhQ.1w3rgfLX.dpbs)

Останній рік став переломним для рибодобувної галузі України, у цьому році  у водоймах України було виловлений рекордно малий об’єм живих водних біоресурсів, з 1991 він зменшився у двадцять разів, з 1 мільйону ста тон до 61.5 тисяч тон.

Навіть внесення до звіту про видобуток живих водних біоресурсів, недостовірної інформації про кількість виловлених рибних ресурсів не змогло приховати глибоку кризу у рибній галузі.

Так Держрибагентство внесло до звіту про кількість виловлених живих водних біоресурсів відомості про вилов антарктичного криля, який не має до вітчизняної рибо добувної галузі жодного відношення.

Крім того, чиновниками  були завищені об’єми вилову живих водних біоресурсів у Азовському морі,  у 2017 році на Азові  разом було виловлено лише 136.7 тонн риби.

Пелентгасу виловили 105.5 тонни, а судака всього 110 кг тоді,  як приблизно десять років тому його ловили сотнями тонн.

На Азові працює 82 суб’єкти господарювання, що займаються промисловим виловом живих водних біоресурсів, але через безвідповідальну політику керівництва Держрибагентства України на сьогодні усі вони чекають у моря погоди.

У 2018 році в Азовському морі виловили лише 16.149 тонн риби, у 2019 році об’єми вилову будуть же меншими.

Кілька тижнів тому, відбувся розподіл знарядь лову, й раптово усі дізнались, що вилов рапану у 2019 році буде лімітований, а це означає що в Одеській області офіційний дозвіл на вилов рапани отримали тільки два підприємства, а усіх інших загоняють під чорний прапор.

У минулому році тільки у Вилківському регіоні працювало більше  півсотні  бригад без дозвільних документів, за що з кожного кілограму пійманих рапанів вони віддавали за «кришу» працівникам рибного патруля по 2 гривні.

У цьому році займатись промисловим виловом рапанів збираються більше п’яти сотень бригад браконьєрів, усі вони , без будь яких дозвільних документів, сплачуючи долю корупціонерам із рибного патруля, по 5 гривень з кілограму.

Запровадження нової корупційної схеми, за літній сезон 2019 року, надасть можливості отримати неправомірної вигоди від браконьєрського вилову рапанів до 250 мільйонів гривень, більшість з них отримає керівництво Держрибагентства точніше Я. Бєлов та його тесть В. Шовковников.

Так тільки на забезпечення функціонування рибного патруля Київської області з державного бюджету у 2018 році було використано майже 30 мільйонів гривень, тоді як штрафів було виписано на 2 мільйони гривень.

До бюджету ж надійшло  трохи більше 100 тисяч гривень, виникає питання для чого потрібен такий орган ,який замість охорони рибних запасів держави збагачується у незаконний спосіб, керівництво якого підозрюється у цілій низці злочинів та протиправних дій тощо.

Держрибагентство України  є розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, у мережі якого знаходиться 26 територіальних органів. З них з ще не створено, 7 бюджетних установ, які також є розпорядниками нижчого рівня. 34 об’єкти державної власності , що належать до сфери його управління.

Крім того, 10 управлінь охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства перебувають у стадії ліквідації.

Держрибагентство та його територіальні підрозділи не дотримуються вимог закону України «про бухгалтерській облік та фінансову звітність» , Типового положення про територіальні органи  міністерства та іншого центрального органу виконавчої влади, затвердженого постановою КМУ від 25.05.2011року № 563, а саме наділення територіальних органів Держрибагентства, які фактично входять до складу апарату. Окремими функціями та правами юридичних осіб публічного права, а надання таким територіальним органам статусу відокремлених структурних підрозділів не відповідає вимогам закону України «Про центральні органи виконавчої влади» та постанови КМУ від 30.09.2015 року № 894.

Зазначеною постановою були ліквідовані як юридичні особи, публічного права територіальні органи Держрибагентства та створені у штаті центрального апарату структурні підрозділи управління.

Процес ліквідації триває й досі., зазначені дії та бездіяльність керівництва Держрибагентства України, привели до додаткового навантаження на державний бюджет України у зв’язку із фактичним фінансуванням двох паралельних структур, новостворених та тих що знаходяться у стадії ліквідації.

У зв’язку із бездіяльністю та відсутністю контролю за діями відповідальних осіб, що займаються оформленням, переоформленням нерухомого майна та земельних ділянок, транспортних засобів та флоту неоформленими залишаються 90% державного майна, яке використовується Держрибагентством України.

З огляду на вищенаведене, можливо стверджувати про те, що усі дозволи, накази та розпорядження та інші розпорядчі нормативні акти індивідуальної дії,  видані та підписані керівниками структурних підрозділів, управлінь є незаконними та такими що підлягають негайному скасуванню.

Злочинна бездіяльність особисто голови Держрибагентства України Я. Бєлова може привести до незаконного відчуження та знищення державного майна та надає можливості відчуження земельних ділянок, розташованих у привабливих місцях, ринкова вартість яких складає мільйони гривень.

Існують усі підстави вважати, що підписання протоколу Україно-Російської «рибної» комісії на 2019 рік. який є закритим, від вільного доступу документом, між Україною та РФ, у наслідок чого через халатність, зловживання службовим становищем та бездарною політикою  Я. Бєлова, Росія, використавши корупцію в Державних органах України, відсутність закріплених кордонів та міжнародних гарантій, відсутності статусу вод Азову, отримала, практично назавжди право на промисловий та науковий вилов живих водних біоресурсів в Азовському басейні, а у свою чергу Україна назавжди втратила майже усе Азовське море.

Злочинний протокол, надає право не тільки на промисловий та науковий вилов живих водних біоресурсів, а й на супроводження військовими кораблями ФСБ РФ власних рибалок у будь – якій точці Азовського моря тощо.

Тільки за 2018 рік, військовими кораблями ФСБ та Чорноморського флоту РФ було затримано біля десятка судів з Українськими рибалками на борту.

Однак самим гучним та скандальним стало затримання Українськими прикордонниками екіпажу судна «Норд», з рибалками з окупованого Криму.

Відразу після цього, задля здійснення тиску на Україну, росіянами були затримані рибалки з Бердянська, Вилково, Татарбунар та Очакову.

Після того, як у жовтні 2018 року, частина екіпажу «Норд» була вивезена до Криму російська сторона випустила два екіпажа українських рибалок.

На даний час, Україна має реальну проблему з виходом у місця промислу Українських рибалок, через російську агресію, корупцію, бездарну та злочинну бездіяльність уряду та деяких Українських чиновників тощо.

Де-факто, десятки Українських рибалок кожного дня ризикуючи виходять на промисловий вилов до Азовського моря, за що сплачують хабарі прикордонникам, чиновникам Рибного патруля та представникам інших правоохоронних структур України.

Навіть заступник генерального прокурора України, головний військовий прокурор України А. Матіос має три промислових судна. Що здійснюють браконьєрський вилов живих водних біоресурсів на Азові, понад усе головний військовий прокурор отримує долю від усього браконьєрського вилову на Азові.

10.03.2019 року, на каналі 1+1 ТСН Тиждень, відбувся телевізійний репортаж про те, як Бєлов Азов продав, де у деталях розповідалося про усі злочини проти Українського народу, та були висвітлені факти здійснення головою Держрибагентства України Я. Бєловим Державної зради заради особистого збагачення, у наслідок неправомірної передачі ним прав на вилов риби в Азовському басейні державі агресору.

Вимагаємо негайно провести перевірку щодо фактів викладених в статтях (http://bespredelu-net.in.ua/zradniki-derzhavi-iz-derzhribagentstva ukra%D1%97ni/?fbclid=IwAR32hqcEwJ726YRPc9qDmgiZioYv4ZA2FqJsngm4er3EwHpHWQ0bW0SCWBo#sthash.z27L4Knb.9itZesQB.dpbs) та (http://bespredelu-net.in.ua/kerivnictvo-derzhribagentstva-ukra%D1%97ni-znishhilo-zhivi-vodni-bioresursi, ukra%D1%97ni/?fbclid=IwAR0VR7cI4OeeN2x-M2upfFZm5DgsgCXX2p2WQZh3LuyiaXTHDXVLyXiQgFY#sthash.dg51rxhQ.1w3rgfLX.dpbs), а також фактів зловживань владою. Службовим становищем з метою незаконного збагачення за рахунок  бюджетних коштів Державних багатств та  за рахунок здійснення Державної зради тощо.

На підставі вище зазначеного, керуючись ст.ст. 3, 6, 8, 19 Основного закону,

 

ВИМАГАЄМО :

 

 

  1. Терміново, звернутись до КМУ та Головного слідчого управління ГПУ, з вимогою щодо негайного відсторонення, на час проведення досудового розслідування, внесеного до ЄРДР,  від номером № 42019000000000099, за фактом вчинення злочину, посадовими особами Держрибагентства України,  передбаченого ч.1ст. 111 КК України,  від виконання службових обов’язків  Голову Держрибагентства Ярослава Бєлова, дії та бездіяльність якого призвела до значних витрат на утримання старої системи рибоохорони, з Державного бюджету України, системного зловживання владою, корупційних дій направлених на здійснення знищення живих водних біоресурсів України задля отримання неправомірної вигоди у особливо великих розмірах, порушення присяги держслужбовця, ЗУ «Про державну службу», та ЗУ «Про запобігання корупції», вчинення Державної зради тощо.
  2. Терміново вимагати проведення, від органів що здійснюють процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні, внесеного до ЄРДР,  від номером
    № 42019000000000099, за фактом вчинення злочину, посадовими особами Держрибагентства України,  передбаченого ч.1ст. 111 КК України,  проведення невідкладних  слідчих дій щодо виявлення причетних посадових осіб Держрибагентства України та притягнення їх до кримінальної відповідальності.
  3. Звернутись до керівництва САП, НАБУ, СБУ, НАЗК та Національного агентства України з питань державної служби з вимогою  негайного проведення  службового розслідування відносно причетності до корупційних та протиправних дій та Державної зради,  інших посадових осіб Держрибагентства України.

 

 

11.03.2019р. ____________  О.В. Осадчий       в. о. голови

ГО « Національне бюро з розслідувань

злочинів, протидії та запобіганню

корупції в органах державної влади,

верховенства права та захисту

основоположних прав громадян»

Нет комментариев, станьте первым!

Оставить комментарий